Ręcznie robiona biżuteria staje się coraz bardziej popularna, mimo powszechnej automatyzacji i taniej biżuterii z fabryk. Jeśli wciąż nie jesteś do niej przekonana lub zastanawiasz się czy warto, oto lista siedmiu powodów, które rozwieją Twoje wątpliwości.

1. W żadnym sklepie nie kupisz podobnej biżuterii

Przebierając wśród sklepowych półek wybór nie jest zbyt imponujący, a projekty często zachowawcze i niewyróżniające się. Biżuteria wytwarzana ręcznie przez projektantów zawiera pasję, która wkładają w jej wytworzenie. Każdy projektant specjalizuje się w innym typie biżuterii i oferuje niespotykane nigdzie indziej dzieła. Płacąc za ich twórczość masz gwarancję, że nie będziesz zawiedziona.

2. Pozwala wyrazić Twój własny styl

Chcesz pokazać uwielbienie do swojego ulubionego zespołu muzycznego? Fascynujesz się smokami, a może masz bzika na punkcie białych róż? Nieważne jak wyjątkowe są Twoje zainteresowania, możesz być pewna jednego – gdzieś na świecie jest ktoś podobny, który na dodatek tworzy biżuterię! Twój nowy naszyjnik będzie wzbudzał zainteresowanie wszystkich wokół i będzie doskonałym pretekstem do rozpoczęcia rozmowy.

Kolczyki porcelanowe Dyle

Kolczyki porcelanowe Dyle

3. Wspierasz indywidualnych twórców i spełniasz ich marzenia

Sprzedaż biżuterii pozwala projektantom na utrzymywanie się z robienia tego, co kochają. Do swojej pracy podchodzą z sercem i robią wszystko, by klienci byli zadowoleni z zakupów. Kupując ich biżuterię masz kontakt z prawdziwym człowiekiem, nie z bezosobową firmą, dla której jesteś tylko kolejnym numerkiem w bazie danych.

4. Twoja biżuteria może być spersonalizowana

Projektanci bardzo często nie wykonują swoich przedmiotów na zapas, lecz wytwarzają je na zamówienie. To idealna okazja, aby poprosić o zmianę koloru lub okazyjny grawer na powierzchni biżuterii. Popuść wodze swojej wyobraźni i zamów sobie jedyny taki na świecie, wymarzony naszyjnik, bransoletkę lub kolczyki!

5. Nosisz na sobie wyjątkowe dzieło sztuki

Nie ma drugiego takiego samego przedmiotu! Każdy element jest tworzony indywidualnie przez człowieka, a nie maszynę. Jedne są większe, inne mniejsze, jeszcze inne mają różne odcienie kolorów. Nawet biżuteria z tego samego wzoru różni się i masz pewność, że posiadasz coś naprawdę niepowtarzalnego. Istnieje wiele rodzajów biżuterii handmade – możesz poczytać o nich na naszym blogu.

Wisiorek z nasionami dmuchawca

Wisiorek z nasionami dmuchawca

6. Ręcznie robiona biżuteria to doskonały prezent dla innych… i nie tylko

Różnorodność stylów i rodzajów to nieskończona inspiracja do podarunków z każdej możliwej okazji – przy odrobinie poszukiwań jesteś w stanie znaleźć coś, co idealnie pasuje do osoby obdarowanej, a jak wszyscy wiemy nie ma nic lepszego niż doskonale trafiony prezent! A co z Tobą? Kto powiedział, że sama nie możesz sprawić sobie prezentu? Przecież wiesz najlepiej, co do Ciebie pasuje 🙂

7. Ręcznie robiona biżuteria wcale nie jest droga

Wydawałoby się, że ręczna praca i wysoka jakość będzie kosztować mnóstwo pieniędzy. Czy na pewno? Mimo niskich kosztów produkcji, sprzedaż masowej biżuterii generuje ogromne koszty po drodze do sklepu – transport, marketing, znana marka i duża liczba pośredników. Biżuteria od projektanta rządzi się innymi prawami – często nie są to osoby znane w świecie mody, ponadto transakcja jest bardziej bezpośrednia – projektant wysyła gotowy produkt prosto do sklepu lub Ciebie, co niweluje wiele kosztów po drodze. Ostatecznie rachunek jest bardzo korzystny!

 

 


Zdjęcie w tytule: Some Magic